Nasza szkoła w okresie od 02.10.2023 do 15.02.2024 wykonywała zadania przewidziane w regulaminie konkursu „Kreatywna szkoła – twórczy uczeń”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Zadania konkursowe były następujące:

• Uświadomienie uczniom potrzeby dbania o środowisko naturalne poprzez wspólne przygotowanie pracy plastycznej na dowolnie wybrany temat z wykorzystaniem surowców wtórnych.
  • Przeprowadzenie spotkań z przedstawicielami Policji z Wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz Wydziału do spraw nieletnich na temat: „Zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni – przeciwdziałanie zagrożeniom, promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu”.
  • Zorganizowanie i wykorzystywanie kącika badawczego zaopatrzonego w przyrządy miernicze, pojemniki, sprzęty, urządzenia. Przygotowanie zajęć, wykonywanie doświadczeń oraz eksperymentów, liczenie, segregowanie, ważenie, klasyfikowanie.
  • Przeprowadzenie szkolnego konkursu „Bądź bezpieczny w Internecie”.
  • Przygotowanie przedstawienia na podstawie wspólnie wybranej bajki.
  • Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych.
  • Mały wolontariat – zorganizowanie akcji charytatywnej na wybrany cel oraz zaangażowanie w to przedsięwzięcie uczniów i ich rodzin.

Ponadto nauczyciel, który był koordynatorem projektu, uczestniczył w kursie ,,Nauczyciel jako trener kreatywności i twórczości”.
Za wszystkie wykonane poprawnie zadania nasza szkoła otrzymała certyfikat ,,Kreatywna szkoła – twórczy uczeń”.