Chcąc docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie i pamiętając, że to właśnie osoby starsze przekazują nam wiele ważnych wartości oraz wychowują młode pokolenia, uczniowie klasy VIII zorganizowali akcję charytatywną pt. „Herbatka dla Seniora”.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły, pudełko na herbatki dla podopiecznych z Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Czchowie zapełniło się błyskawicznie. Zebranych zostało 99 opakowań herbat, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Ponadto z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, ósmoklasiści pokryli koszty zakupu czekolady dla naszych seniorów. Chcieli w ten sposób sprawić radość i wywołać uśmiech na ich twarzach.

Dla uczniów była to niezapomniana i piękna lekcja szacunku oraz tolerancji wobec drugiego człowieka. Emocje i łzy, które nam towarzyszyły, na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Pamiętajmy, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.