W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje autorski projekt współpracy ze środowiskiem lokalnym pt. „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą”. Partnerami
w realizacji zaplanowanych zadań są lokalne stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich.

Głównym celem projektu jest integracja międzypokoleniowa oraz kultywowanie lokalnych tradycji, folkloru i sztuki ludowej wśród uczniów.
Pierwsze spotkanie odbyło się 11 października. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które poprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Uszwianki. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem przy współudziale pań wykonały metodą papieroplastyki piękne kwiaty z bibuły.

Na zakończenie warsztatów był czas na podsumowanie oraz zaprezentowanie wytworów swojej pracy.

Dziękujemy Paniom za poświęcony czas oraz dzielenie się z najmłodszym pokoleniem swoją wiedzą i umiejętnościami. Zapraszamy do dalszej współpracy.