Pod koniec września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r. w Strasburgu. Jego obchody mają na celu przede wszystkim promowanie nauki języków. Jest to również doskonała okazja do lepszego poznania państw wspólnoty europejskiej – ich kultury, tradycji, zwyczajów czy kuchni charakterystycznej dla danego kraju.

Uczniowie klas IV-VIII bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Przybliżyli nam informacje o takich państwach, jak: Austria, Czechy, Szkocja, Węgry i Chorwacja poprzez gazetki ścienne, prezentacje multimedialne, prezentowanie tradycyjnych strojów ludowych czy występy artystyczne w repertuarze słynnych piosenkarzy i zespołów pochodzących z danego kraju. Wzięli także udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat Unii Europejskiej.

Zmagania uczniów oceniało jury pod przewodnictwem p. Dyrektor. Najlepsi okazali się uczniowie kl.5a, zajmując I miejsce. Każda klasa otrzymała słodycze oraz cenną lekcję – warto uczyć się języków obcych.