1.06 w całej Polsce obchodzony jest dzień dziecka. W naszej szkole był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. O godzinie 8:30 na sali gimnastycznej odbył się krótki apel, na którym wręczone zostały dyplomy i nagrody za szkolne konkursy. Następnie, razem z wychowawcami udaliśmy się na orlik, na którym Rada Rodziców przygotowała mnóstwo atrakcji. Najmłodsze dzieci, pod opieką animatorek, tańczyły i bawiły się w rytm muzyki. W przerwie mogły skorzystać z waty cukrowej i popcornu, aby mieć siłę na zabawę na gigantycznej dmuchanej zjeżdżalni. Klasy IV-VIII poznawały specyfikę pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej, zaznajamiali się z wyposażeniem ich wozu, a nawet próbowali swoich sił w używaniu węża strażackiego. Zwieńczeniem spotkania był sportowy turniej piłki nożnej klas starszych. Przez cały dzień nie zabrakło nam słońca ani uśmiechów na twarzach uczniów!