Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wykonali kartki bożonarodzeniowe, a wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali upominki dla starszych i samotnych mieszkańców Uszwi. 23 grudnia odwiedzili ich w domach z życzeniami świątecznymi.

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Adopcja na odległość”, który polega na opłaceniu kosztów edukacji dziecka z kraju misyjnego.  Jest to realna szansa na poprawę warunków życia i dostęp do nauki dla konkretnego dziecka znanego z imienia i nazwiska. W ubiegłym roku „adoptowaliśmy” dziewczynkę z Ugandy, a w bieżącym dwoje dzieci z Kamerunu. Fundusze na ten cel pozyskaliśmy, organizując „Świąteczny kiermasz ciast” oraz inne akcje Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania.

Szkolne Koło Caritas

NASI ADOPCYJNI PODOPIECZNI

Betty Nabisubi - 14 lat, misja ojców franciszkanów w Mattuga /UGANDA/

Nvono Elza - uczennica I klasy szkoły podstawowej, misja Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w KAMERUNIE

Dior Kemeyong - uczeń I klasy szkoły podstawowej, misja Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w KAMERUNIE

17 grudnia Szkolne Koło Caritas po raz drugi zorganizowało świąteczny kiermasz ciast. Na stoisku pojawiły się: babeczki, rogaliki, muffinki, żelki, ciastka, rurki z kremem i różnorodne ciasta. Dochód z kiermaszu w kwocie 880 zł zostanie przeznaczony na adopcję na odległość. W dzieło to włączyliśmy się w ubiegłym roku. Naszą podopieczną jest dziewczynka z Ugandy Betty Nabisubi, której finansujemy naukę.

Kiermasz mógł się odbyć dzięki pomocy rodziców. Pyszne słodkości przygotowały Panie: Katarzyna Bystroń, Krystyna Czuba, Alicja Jurgała, Edyta Klecka, Renata Kubacka, Agata Pawełczyk, Renata Piekarz, Katarzyna Pisarczyk, Renata Szuba, Katarzyna Wąs, Maria Zaczyńska, Wanda Zych.

Serdecznie dziękujemy!

W okresie przedświątecznym myślimy o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej troski i życzliwości. To między innymi osoby starsze i samotne. Z myślą o nich wolontariusze Szkolnego Koła Caritas jak co roku przygotowali stroiki bożonarodzeniowe, odwiedzili ich w domach i złożyli życzenia. Członkowie Koła byli również w Domu Seniora „Filiżanka” w Gnojniku. Razem z pensjonariuszami wykonali kartki świąteczne, a na wspólne kolędowanie przyjdzie czas w styczniu.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji ogłoszonej na facebooku i zorganizowało zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Jasieniu. Uczniowie naszej szkoły przynieśli środki czystości, kosmetyki, żywność i artykuły tekstylne.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas