W środę 13 czerwca uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Niedzicy - jednego z najbardziej urokliwych miejsc w naszym województwie. Już z okien autokaru mogliśmy podziwiać zachwycające krajobrazy Pienin, a miasto przywitało nas piękną pogodą.

Na początku wyprawy poszliśmy na spacer nad zaporę i dotarliśmy do punktu widokowego, z którego podziwialiśmy ruiny zamku oraz niesamowite widoki. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego, panoramicznego zdjęcia.

Następnie udaliśmy się do rodzinnego parku rozrywki „Spiska Kraina”. Tutaj czekała na dzieci wielogodzinna zabawa. Mogły korzystać z parku linowego oraz dmuchanych zjeżdżalni w kształcie zamków. Podziwialiśmy również Park Miniatur, w którym znajduje się ponad dwadzieścia replik największych sanktuariów maryjnych na świecie i obejrzeliśmy krótki film 7D.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie zamku w Niedzicy. Pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z tym miejscem i znajdującymi się tam eksponatami. We wszystkich zakamarkach wypatrywaliśmy choćby malutkiego ducha, ale niestety żaden nam się nie ukazał - widocznie była zbyt wczesna pora… Dzieci obejrzały również wnętrza zamkowe oraz wozownię. Na koniec kupiliśmy pamiątki i oscypki. Uczniowie ocenili, że wycieczka była wspaniała.