Wczoraj w naszej szkole zorganizowaliśmy DZIEŃ PIŻAMY – dzień, w którym wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach…. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom dał powód do uśmiechu, jest symbolicznym gestem solidarności z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach onkologicznych. Dla tych dzieci piżama jest niestety ubiorem codziennym, a noszenie jej cały dzień, wcale nie sprawia im przyjemności, gdyż kojarzy się z pobytem w szpitalu i trudami leczenia.

„Dzień Piżamy” – to dzień zdrowia i solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory; to charytatywna akcja, która ma na celu zwrócić uwagę na profilaktykę badań u dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wsparcie chorych pacjentów.

Nasz udział w tym wydarzeniu był związany ze zbieraniem dobrowolnym datków dla Wiktorii Wróbel, małej dziewczynki chorej na SMA, która potrzebuje najdroższego leku świata kosztującego 10 mln zł. Cała społeczność szkolna okazała bardzo duże serce. Zebraliśmy 1835, 32 zł + 6 euro. Dziękujemy! Możemy być z siebie dumni!