W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 w ramach zajęć rozwijających zainteresowania w naszej szkole prowadzone było kółko dziennikarskie. Podczas spotkań uczniowie zdobywali umiejętność rozpoznawania podstawowych gatunków dziennikarskich oraz redagowania własnych tekstów. Doskonalili swe kompetencje językowe, wzbogacali słownictwo, uczyli się kulturalnego wyrażania własnych sądów i opinii. Wdrażali się również do pracy z komputerem podczas przygotowywania różnorodnych materiałów do publikacji.

Wymiernym efektem pracy grupy było wydanie gazetki szkolnej „Między Nami Uczniami”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkolnej społeczności. Możliwość rozwiązania krzyżówki i wygrania piłki plażowej, dmuchanego materaca w postaci krokodyla czy deski do nauki pływania okazała się dobrym wstępem do zbliżających się wielkimi krokami wakacji. A oto nasz zespół redakcyjny: Maria Buda, Lena Cichostępska, Wiktoria Osada, Julia Paterek, Pernille Pettersen, Mikołaj Klecki i Aleksander Kuna.