Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji informatyki oraz dodatkowych zajęć informatycznych uczą się i pracują z zestawami konstrukcyjnymi BeCREO kit. Są to zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerami Arduino, czujnikami i akcesoriami do nauki podstaw programowania i mechatroniki z elementami robotyki.

Praca z zestawem z mikrokontrolerem umożliwia wspólne eksperymentowanie i rozwiązywanie problemów z otaczającego nas świata. Uczniowie mogą na własne oczy zobaczyć zastosowanie programowania w praktycznych przykładach poprzez tworzenie takich projektów jak automatyczne sterowanie oświetleniem ulicznym w zależności od natężenia światła, programowanie świateł drogowych kierujących ruchem ulicznym, tworzenie systemu sterowania przejazdem kolejowym wraz z szlabanami oraz sygnalizacją ostrzegawczą czy też projektowanie inteligentnego domu. 

Zestaw BeCREO kit stworzony został z myślą o pracy w modelu STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics), który w działaniach edukacyjnych zakłada łączenie wiedzy z różnych obszarów i przedmiotów.

Zestawy zostały nabyte w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.