Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma ona na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach tego programu w naszej szkole prowadzono zajęcia kulinarne.

Uczniowie mieli możliwość poznania zasad gotowania, podstawowych, niezbędnych technik pracy w kuchni oraz praktycznego przygotowywania potraw. Dodatkowo nabyli umiejętność prawidłowego nakrywania do stołu, bezpiecznego korzystania ze sprzętu AGD oraz poznali zasady zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowia. Efektem zajęć kulinarnych jest zdobycie potrzebnych w dorosłym życiu umiejętności: samodzielnego rozwiązywania problemów, współpracy w kuchni oraz wiedzy na temat zasad zachowania się przy stole.