W listopadzie grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przystąpiła do XII edycji projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Jednym z zadań było zebranie funduszy na zapewnienie edukacji dziecku z franciszkańskiej misji w Ugandzie w ramach „Adopcji na odległość”. Akcja została rozpropagowana w każdej klasie i spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. 17 grudnia wolontariusze SKC zorganizowali „Świąteczny kiermasz ciast”, na który chętni uczniowie przynieśli domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży wyniósł 730 zł i pozwolił na podjęcie działań adopcyjnych.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dziewczętom z gimnazjum za przygotowanie świątecznych wypieków oraz wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu.

Szkolne Koło Caritas