W czwartek 17 maja Biblioteka Wiejska w Uszwi mała zaszczyt gościć Agnieszkę Frączek, znaną i lubianą pisarkę dziecięcą, autorkę ponad 80 bajek. Książeczki pisane przez panią Agnieszkę to pięknie ilustrowane, wierszowane, uczące rozprawiania się z błędami językowymi książki. Przekonali się o tym uczniowie klasy III b, którzy uczestniczyli w spotkaniu z autorką bajek.

Pisarka opowiadała dzieciom, skąd czerpie pomysły do książek. W trakcie spotkania, dzieci dopowiadały rymy oraz zabawne zakończenia, rozpoczynanych przez autorkę wersów, uczniowie rozwiązywali rymowane zagadki. Sympatyczna pani wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadane jej pytania. Na zakończenia każde dziecko mogło kupić jedną z książek napisanych przez naszego Gościa.