Życzliwość i tolerancja to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie uczniowie z naszej szkoły w ramach projektu Emp@tyczna klasa wzięli udział w różnych działaniach MISJI Życzliwość i Tolerancja. 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

To nietypowe święto stało się okazją do uświadomienia całej społeczności szkolnej, jak ważna jest wzajemna serdeczność. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią rozjaśnić komuś nawet najsmutniejszy dzień. Samorząd Uczniowski podjął szereg działań, które sprzyjały integracji społeczności szkolnej i klasowej. Każdy z nas swoją radość i entuzjazm wyraził poprzez żółte akcenty w ubiorze. Kolejną atrakcją była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Na korytarzu zawisł plakat dotyczący życzliwości oraz tygodniowy plan bycia życzliwym. Ponadto nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat życzliwości. W klasach IV-VIII odbyły się plebiscyty na najżyczliwszego ucznia w klasie.

16 listopada obchodziliśmy również Dzień Tolerancji. Stał się on okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych ludzi. W ramach obchodów tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach w kolorze zielonym. Uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez panią pedagog. Ponadto obejrzeli prezentację multimedialną o tolerancji oraz film pt. „Urodziny Maćka”.

Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, szczerego uśmiechu Dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.