W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Borku. Wycieczka poprzedzona była zbiórką niezbędnych produktów m.in. suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, zabawek, przekąsek oraz koców. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję, udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla podopiecznych fundacji.

Podczas wizyty uczniowie III klasy gimnazjum poznali pracę schroniska od wewnątrz, porozmawiali z wolontariuszami oraz wysłuchali prelekcji na temat adopcji zwierząt. W trakcie spaceru z psami behawiorysta opowiedział o swojej pracy, przedstawił zasady bezpiecznego nawiązywania kontaktu z obcym zwierzęciem oraz reagowania na agresywne zachowanie psa. Zwrócił także uwagę na właściwe traktowanie i pielęgnację czworonogów. Dla wszystkich była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta.

Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do naszej akcji.

Joanna Olchawa