26 września 2017 r. na stadionie sportowym w Gosprzydowej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Publicznych Szkół Podstawowych Gminy Gnojnik. Uczniowie stawali w szranki w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci – klasy IV-VI i Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy VII i oddziały gimnazjalne. Z naszej szkoły do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny męskie i jedna żeńska.

W ramach Igrzysk Dzieci drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce, natomiast drużyna chłopców, startując w niepełnym składzie ze względu na absencję kilku zawodników, zajęła II miejsce. Ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak dwóch sportowców: Konrad Hosaniak i Adrian Piekarz, którzy, w miejsce nieobecnych uczniów, dobrowolnie zadeklarowali chęć pokonania trasy biegu po raz drugi. Należą się im gratulacje za prawdziwie sportową postawę.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna chłopców zajęła II miejsce, uzyskując tym samym awans do zawodów powiatowych, które odbyły się w Czchowie. Nasi uczniowie zajęli tam VI miejsce.

mgr Kamil Kuras