26.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Święto to ma na celu podkreślenie roli języków obcych w codziennym życiu oraz włączenie całej społeczności w życie szkoły. Z tej okazji klasy VII, II i III gimnazjum przygotowały wystrój swoich sal lekcyjnych, prezentację na temat wybranego kraju, strój narodowy i regionalne potrawy. Dodatkową atrakcją był występ europejskich „gwiazd” przygotowany przez młodzież.

Wszystkie klasy wykazały się samodzielnością i kreatywnością, a przy tym prezentacje każdego kraju cechował adekwatny dobór materiałów do prezentowanych treści. Jednak zwycięzca jest tylko jeden i jury musiało dokonać wyboru. I miejsce zajęła klasa VIIa. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.