23 maja już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole „Gminny konkurs z języka angielskiego dla szóstoklasistów”. Zadaniem uczniów było napisanie testu, który badał umiejętności oraz wiadomości z zakresu rozumienia ze słuchu, pracy z tekstem czytanym, znajomości gramatyki, słownictwa oraz funkcji językowych. Za przygotowanie zadań do poszczególnych części byli odpowiedzialni nauczyciele angliści pracujący w szkołach naszej gminy. W tym roku rywalizacja o pierwsze trzy miejsca była bardzo wyrównana i o zwycięstwie decydował dosłownie jeden punkt.

Dwa pierwsze miejsca ex aequo zajęli Mirosław Gumularz z PSP w Biesiadkach oraz Patryk Ząbkowski z PSP w Lewniowej. Na miejscu drugim uplasował się Patryk Gnyla z PSP w Uszwi. Miejsce trzecie zajął Maciej Franczyk również z PSP w Uszwi.

Poza tym udział w konkursie wzięli: Ewelina Boczek i Szymon Cichostępski z PSP w Gnojniku, Sergiusz Gawęcki z PSP w Lewniowej i Emilia Hawryłko z PSP w Biesiadkach.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe: słowniki, książki w języku angielskim, gadżety przydatne do pomocy w nauce oraz słodkie upominki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.