Dnia 25.09.2017 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z Łukaszem Zabdyrem - krakowskim grafikiem, ilustratorem i twórcą komiksów. Zadebiutował jako twórca komiksów z serii humorystycznych stripów pt. "Jacuś" do katolickiego tygodnika dla dzieci "Dominik". W latach 1999-2007 powstało ponad 400 historyjek. W 2003 r. wydał album komiksowy "Hirek&As. Gdy w Egipcie rządził Faraon" - komiks w odcinkach publikowany był w "Płomyczku". Ponadto jest ilustratorem książek dla dzieci autorstwa pani Ewy Stadmuller i ks. J. Twardowskiego.

W trakcie warsztatów rysunkowych Ł. Zabdyr przedstawił zawód ilustratora i pokazał ćwiczenia graficzne zachęcające do rozwijania własnych zdolności. Grafik podkreślał, że cechą rysownika jest cierpliwość i solidność - Predyspozycje do rysowania mają wszyscy, reszta to praca. Pokazywał jak rysować zwierzęta i inne zabawne postaci. Dzieci poznały jak z literek alfabetu stworzyć aniołka, biedronkę, żyrafę czy baranka. Dowiedziały się jak przy użyciu prostych kropek i kresek wyrażać emocje i tworzyć zabawne buźki. Przy wykorzystaniu liter, uczestnicy w kilka minut wykonali rysunek samochodu, kota czy zamku. Wszyscy świetnie się bawili słuchając barwnych opowieści o rysowniczych przygodach pana Łukasza.

Po spotkaniu można było również kupić książkę z ilustracjami gościa oraz zdobyć jego bardzo oryginalny autograf. Każdy z uczestników otrzymał wykonany specjalnie dla niego pamiątkowy rysunek.

Ilona Palonek