W dniach 11-15 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w obozie językowym ,,EuroWeek – Szkoła Liderów”, który odbył się w Długopolu Dolnym. Program obejmował następujące tematy: Konferencja prasowa, Leadership, Poznaj Unię Europejską, Praca i motywacja w grupie, Poznawanie kultur świata, Prowadzenie prezentacji / autoprezentacji, Debata Oksfordzka, Szok kulturowy.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy, m.in. z Nepalu, Armenii, Azerbejdżanu, Tajlandii, Ugandy, Kenii, Litwy, Filipin. Uczniowie pracowali w grupach i parach. Ćwiczyli umiejętności z zakresu komunikacji oraz poznawali kultury państw, z których pochodzili wolontariusze. Brali także udział w warsztatach językowych, różnych grach i zajęciach taneczno-sportowych. Podczas wycieczki do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej zwiedzili muzeum zapałek, podziemia biblioteki miejskiej, podziwiali tereny Kotliny Kłodzkiej z wieży widokowej oraz miniaturę Mostu Karola z czeskiej Pragi. Każdy dzień był pełen emocji i wrażeń.

Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali imienne certyfikaty.